Hajdú-Bihar megye 6. sz. EVK
ajánlás ("előválasztás") vége: május 6. |
![]() |
Kedves Választók!
Személyes találkozásunkig ezúton szeretném felajánlani Önöknek egy
VALÓDI képviselő jelölésének és Országgyűlésbe küldésének lehetőségét.
A VALÓDI képviselő azt képviseli, amivel a választói megbízzák:
- úgy szavaz a parlamentben, ahogy a választói akarják,
- aszerint javasol módosító indítványokat a törvényekhez,
- az általuk feltett kérdéseket továbbítja az illetékesekhez.A VALÓDI képviselő ennek érdekében:
- folyamatos "on-line" kapcsolatot tart választóival
- utasításaik átvételéhez fórumot biztosít számukra
- heti fogadóóráját mindig másik településen tartja.A VALÓDI képviselő független:
- független a pártoktól és a frakciófegyelemtől, de
- egyáltalán nem független az őt megbízó választóitól
- visszahívás esetén kész a megbízatása visszaadására.
Amennyiben Önök is szeretnének egy ilyen VALÓDI képviselővel rendelkezni, akkor kérem, őrizzék meg az ajánlószelvényüket egészen a személyes találkozónkig, és amennyiben majd az ott, tőlem hallottakkal is elégedettek lesznek, akkor tiszteljenek meg vele, mint "megbízólevelükkel".
Tehát a viszont látásra!
Bognár Attila, függetlenként
valódi képviselőjüknek jelentkező
További részletek:
- A "képviselő" szavunk eredete (irodalmi emlékeimből felidézve) érdekes:
- réges régen a szóbeli üzeneteket - a megbízója egy kis, festett KÉPét a nyakában VISELŐ - küldöncre bízták, így az őt hallgatók közben láthatták is, hogy épp kinek a nevében beszél...
- A valódi képviselő személyes, egyéni "politikusi" képességei másodlagosak (kb. ne dadogjon), hiszen ő "csak" közvetíti a választói akaratát. Épp elég tőle, ha ezt a lehető legpontosabban teszi, és amennyiben a választói többsége mégis elégedetlen lenne ezzel a teljesítményével, akkor önként visszaadja a megbízását. (pár információ rólam, +cv, ha mégis kellene)
- A valódi képviselő nem is politikus (pláne nem pártpolitikus!), ő csupán csak annyira, és főleg csak olyan tartalommal "politizál", amennyire maguk a választói kérik, amikor képviseltetik vele a saját (közös) érdekeiket.
Továbbá nem akar egy "nadrággal" két lovat megülni, tehát "semmi pénzért" nem vállalna a képviselőség mellé még egy polgármesterséget is (se).
- A valódi képviselő dolga nem az, hogy a "politikai elit" tagjaként bármiben "falazzon" a kormánynak, hanem az, hogy lehetőségeihez mérten ellenőrizze azt - továbbá, hogy a választói érdekeit szolgáló kormány-előterjesztéseket támogassa, az azokkal ellentéteseket pedig ne! A "választói érdekeit" pedig folyamatos kapcsolattartással kell megtudnia - minden egyes parlamenti napirendre kerülő kérdésben.
- A valódi képviselő a "választókerületi pótlék" fedőnevű költségtérítését arra költi, amire azt adják - a budapestieknek a körzetükbe való "kijárásra", a körzetükben lakóknak pedig az Országházba bejárásra - nekem, a "félúton" lakónak tehát félig erre, félig arra. Ám én a havi keret esetleg fel nem használt részét is szeretném valamilyen módon a választókerületben hagyni...
- A valódi képviselő azért a nem is kevés "tiszteletdíj"-ért minimum, hogy végigüli a parlamenti "munkaidőt" a megnyitástól a berekesztésig, mint ahogyan azt minden más rendes ember teszi, a rendes munkahelyén.
Ugyancsak legalább hetente tart "fogadóórát", ami persze nem csak egy "óra" tartamú lehet, és nem is csak a kerület székvárosában tartandó, hanem "rotációs" módon a többi, kisebb településen is.
- A parlamenti szavazások "érdekessége", hogy minden eldöntendő kérdésre csupán KETTŐ valódi válasz létezik: IGEN vagy NEM. Tehát a 4-5 párt SEM szavazhat "4-5" gombbal, vagyis 2-3 párt mindig azonosan fog szavazni - bár legtöbbször más-más indokok alapján. Azonban a pártok képviselőit - még az "egyéni"-eket is! - szinte mindig köti a frakciófegyelem.
(Amikor ezt nagy ritkán feloldják, azt hívják ők a "lelkiismeretük szerinti" szavazás lehetőségének - hát akkor a többit meg minek nevezhetjük?!)
- A klasszikus athéni demokráciában a szabad és művelt polgárok közvetlenül vettek részt a városállam fontosabb ügyeinek eldöntésében. A nagyobb lélekszámú államokban erre már fizikailag nem volt mód, így vezették be a képviselet (avagy "küldöttgyűlés") intézményét. Mára azonban az internet révén "fizikailag" már újból lehetővé vált az összes állampolgár közvetlen részvétele a döntésekben.
- Persze nem kell mindig, mindenkinek minden döntésben részt vennie (részletekért IDE), de ennek a lehetőségét csak nem kéne eldobnunk magunktól 4 évre. Az ebben résztvevők pedig választhatnak, hogy a saját "józan paraszti eszük" használata mellett még kinek a véleményére adnak a saját döntésük meghozatala előtt.
- Már csak élniük kellene ezzel a lehetőséggel!
Ennek megvalósítását szolgálja az én képviselőjüknek való jelentkezésem - amit ráadásul még a visszahívhatóságom önkéntes lehetővé tételével is kiegészítek. Ugyancsak megfogadom, hogy a "második választási forduló" előtt saját magamtól nem lépek majd vissza senki "javára" sem!
(Csak akkor, ha majd a választóim többsége kifejezetten arra utasítana...)
Máris érdeklődve várom kérdéseiket, észrevételeiket IDE, kommentekbe
- vagy IDE levélben: ide.oda.kampany@gmail.com